Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

DOĞA DENT İLE SAĞLIK TURİZMİ

Günümüzde tüm dünya ülkeleri;sağlık hizmetlerinin maliyetlerini düşürmek için yeni arayışlara girmiştir. Dünya sağlık hizmetini daha ekonomik ve kaliteli almak için ülkeler arası hasta hareketliliği artmıştır.

Son yıllarda ağız ve diş sağlığı tedavisi için ülkemizi tercih eden A.B. vatandaşlarının sayısında hızlı bir artış olduğu gözlenmektedir. Avrupa ülkelerinin genel sağlık ve diş tedavisinde önceki yıllarda yaptıkları ödemeleri artık yapamaması bu

ülkelerin vatandaşlarının sağlık problemlerinin çözümü için maliyeti daha düşük diğer ülkelere yönelmelerine sebep olmuştur.

Avrupa ülkelerinin vatandaşlarının sağlık turizmi için ilk tercihlerinden biri Türkiyedir. Türkiye ‘de sağlık standalarının avrupa ile aynı seviyede olması, tedavi maliyetlerinin bu ülkelere göre dörtte bire yakın olması, ülkemizin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleride göz önünde bulunduracak olduğumuzda yadsınamayacak seviyelere getirmiştir.
Türkiye’de sağlık teknolojisinin üst seviyede olması teşhis ve tedavi kalitesini arttırmakta ülkemizde kalmaları gereken seviyeyi minimuma indirmektedir.

Tedavi süresi ve planlama aşaması:

Tedavi için ilk aşama bulunduğunuz ülkede çektireceğiniz panoramik röntgeni (panoramik x-ray) internet yolu ile yada kargo ile bize ulaştırarak tedavi planlamasının başlangıç adımının ilkini gerçekleştirecektir.kliniğimizde panoramik filminizin tetkikleri tamamlanınca size tedavi planınız, tedavi için gerekli süre ve tedavinizle ilgili maliyet tablonuz iletilecektir. Karşılıklı yapılacak tefon görüşmesinden sonra randevu tarihiniz belirlenecetir.

Yaptıracağınız üçlü köprü veya kron un tedavi süresi en fazla 1 hafta sürmektedir.implant uygulaması için tedavi süreniz iki aşamalı olacaktır. İlk aşama türkiye’de iki gün kalmanızı gerektirecek implantın yerleştirilmesidir. İkinci aşama uygulanan implantın kemikteki oluşumunun gerçekleşmesi için beklenen üç ay sonra tamamlanacak olan üst yapının hazırlanıp tedavinin bitirilmesidir.